Nachtvlinders

Genre: Thriller | Duur: 1u38 | 2025 | Release: 5 November 2025 | Land: België | Regie: Indra Siera | Cast: Aimé Claeys, Maaike Neuville, Matteo Simoni, Carry Goossens, Sachli Gholamalizad, Sverre Rous

Indra Siera kun je geen beginner noemen. Na tal van televisieproducties en ooit zelfs twee K3-films lijkt de man echter toch nu pas te debuteren als filmmaker. Nachtvlinders heeft zijn momenten maar voelt helaas ook erg onvolkomen aan. 

We volgen de pas vrijgekomen Dylan die meteen opnieuw met één voet in de criminaliteit komt te staan onder druk van de louche Pierre. Zijn plan om de kluis van een brasserie leeg te roven, brengt hem op het pad van de charismatische Margot. De nacht blijkt veel verrassingen in petto te hebben. Bloed, geld, schuld, boete: klassieke ingrediënten voor een misdaadprent met potentieel.

Wat aanvangt als een zeer vakkundig gemaakte en aantrekkelijk in beeld gebrachte dramatische thriller, blijkt echter snel vast te lopen op een onaf scenario met personages die niet waarachtig overkomen. Aimé Claeys is een leading man van jewelste en Maaike Neuville bij momenten verrukkelijk, maar ze moeten zich bedienen van gekunstelde dialogen en overstijgen daardoor amper het archetype. Matteo Simoni loopt er maar verloren bij in een rol die amper belang heeft. 

Een stijlvolle, maar onwaarachtige Vlaamse neo-noir

De belichting is grandioos en ook de score heeft de allures van een Hollywoodproductie, maar die aspecten zijn eigenlijk te groots voor dit soort productie, die je jammer genoeg al snel een pseudo neo-noir moet noemen met een plot die je alsmaar minder kan schelen. De nadrukkelijke catharsis waar de prent op afstevent, laat de kijker tegen dan mogelijk ijskoud.

Sven De Schutter Helemaal (niet) akkoord? Lees de

Let op: wanneer u verder gaat zit de kans er dik in dat het einde van de film verklapt wordt met alle gevolgen voor uw filmervaring vandien.

ik wil mijn pret bedorven zien