Tony
Genre: Drama
| Duur: 1u46 | 2026 | Release: 26 Oktober 2026 | Land: VS | Regie: Matt Johnson | Cast: Dominic Sessa, Antonio Banderas, Leo Woodall, Emilia Jones, Stavros Halkias, Dagmara Dominczyk
Tony is - jammer genoeg, aanvankelijk - helemaal niet de biografische prent die je misschien verwacht had. Het levensverhaal van de bekende kok Anthony Bourdain blijft in deze gemoedelijke film beperkt tot die ene zomer waarin de 19-jarige snaak wil indruk maken op een meisje en zichzelf als schrijver verkoopt terwijl hij eigenlijk afwasser is in een veredelde snackbar.
Niettemin weet dit hoofdpersonage - erg overtuigend gespeeld door Dominic Sessa uit The Holdovers - te boeien en volgen we hem al snel erg graag in een periode die bepalend zou zijn voor zijn carrière. Antonio Banderas mag hem prachtig bijstaan in een bedaarde, vaderlijke rol.
Het zachtmoedig begin van een energiek levensverhaal

Onder begeleiding van een soundtrack die opvallend fris is voor een film die zich in de jaren '70 afspeelt, groeit er zo een warm-nostalgisch maar ook energiek sfeertje, waardoor Tony zich laat ontrollen als een zachte zomeravond. Het is een vriendelijke, soms wat weinig scherpe vertelling waarin een totstandkoming centraal staat - van de jongen die vaststelt dat pretentie en bluf altijd wel botsen met de realiteit, die zich vastbijt in een doel en een passie, die een man en een publiek figuur zal worden. Niet toevallig valt aan het begin van de film in een conversatie tussen Anthony en zijn hoogopgeleide moeder het woord bildungsroman.
Sven De Schutter Helemaal (niet) akkoord? Lees de
